Na A4 pod Wrocławiem staną krasnale łapiące stopa!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Stowarzyszenie Autostopowiczów Polskich chce postawić dwa krasnale łapiące stopa na wrocławskich Bielanach. Żeby to zrobić potrzebują 12 tys. złotych. Jak na razie udało się zebrać niecałe 70% tej kwoty. 

Krasnale, które w czasach PRL-u były symbolem walki z totalitarnym systemem, dziś stały się nieodłącznym symbolem Wrocławia. Także w kontekście marketingowym (związany jest z tym spór sądowy Waldemara Frydrycha z władzami miasta). Nie da się jednak ukryć, że wrocławianie lubią swoje krasnale i nie chcieliby się z nimi rozstawać. Szczególnie, że wiele z nich symbolizuje bardzo ważne społeczne inicjatywy, które swój początek miały we Wrocławiu.

- Advertisement -

Stopiki – czyli krasnale ruszają w podróż

„Krasnale umożliwią w intrygujący i oryginalny sposób zaciekawić przypadkowych przechodniów ideą autostopu. Dla naszych przyjaciół autostopowiczów z zagranicy będzie to miła niespodzianka i dowód jak dobrze jesteśmy zorganizowani. Dla kierowców to gwarancja szerokiego uśmiechu. A dla nas samych to satysfakcja tworzenia historii! (No i podwózka gwarantowana – nikt nie chce narazić się krasnoludkom). Jeśli idea podróżowania autostopem jest Ci bliska – wesprzyj nasz projekt” – argumentują swój pomysł członkowie Stowarzyszenia Autostopowiczów Polskich.

Jeśli akcja się uda, krasnoludki staną przy stacji Orlen na wrocławskich Bielanach. Nieprzypadkowo, bo to właśnie jedno z najpopularniejszych w Polsce miejsc, znanych z częstej obecności autostopowiczów. Jak argumentują członkowie stowarzyszenia, postawienie tych figurek ma nie tylko umilić drogę kierowcom, ale także rozpropagować ideę autostopowania w Polsce i w Europie. Dlatego też, za kwotę, która pozostanie po wykonaniu projektu, organizatorzy zamierzają sfinansować znak informujący o „oficjalnej autostopowej wylotówce”. Co więcej, jeśli wystarczy pieniędzy, takie znaki zostaną ustawione również w innym miastach w Polsce.

Społeczność rośnie w siłę

Autostop staje się powoli jednym z najpopularniejszych sposobów na podróżowanie. Było tylko kwestią czasu, gdy osoby podróżujące w ten sposób zbiorą się w zorganizowaną społeczność. Stowarzyszenie Autostopowiczów Polskich powstało 9 lat temu i od tego czasu przyjęło w swoje szeregi prawie 50 tysięcy aktywnych członków. Wspólnie udało im się zorganizować wiele dużych imprez podróżniczych promujących ideę bycia ciekawym otaczającego nas świata.

Chcesz wesprzeć inicjatywę podróżników? Zajrzyj na ich zrzutkę!

https://www.facebook.com/autostopowicze.org/photos/a.2091568877599626/2091573684265812/?type=3&theater